תמ"א 38 בתל אביב

בשנים האחרונות התוודענו לתופעה חדשה של שדרוג מבנים תוך שיפור איכות החיים של הדיירים במבנים הללו, כאשר המבנה מקבל תוספות וחיזוקים תוך שימוש בטכניקות שונות ונעשה עמיד יותר בפני רעידות אדמה. מה עוד שתרם לתופעה זו ואף האיצה אותו זהו המצב הביטחוני באזורים השונים בארץ, הטילים והרקטות ששוגרו לאזורים אלו גרמו גם לאחרון האדישים מבין התושבים המתגוררים באזורים הנפגעים, בהם גם אזור המרכז ותל אביב – להצטרף לתכנית תמ"א באמצעות חברת "אלון אדריכלים" וכך לקבל חדר ממ"ד שיעילותו הרבה באה לידי ביטוי בייחוד במבצע האחרון שהיה בעזה.

מה זו תכנית תמ"א 38 בתל אביב ?

במסגרת הפרויקטים של תמ"א 38 בתל אביב המתבצעים על ידי "אלון אדריכלים" עובדים על שיפור חזית המבנים ובכך תורמים רבות להשבחת הנכס ולעליית ערכו של המבנה. החוק הוא כי היזם שלוקח על עצמו את הטיפול בפרויקט –  מקבל זכות בנייה על הגג כאשר בתמורה הוא משקיע בחיזוק מקיף ויסודי של יסודות הבניין וזאת כדי שהוא יהיה עמיד בפני רעידות אדמה, זאת בהתאם לתקנים החדשים בארץ. מלבד זאת על היזם להתחייב לשפץ ולחדש את הבניין ולבצע עבודות תשתית שונות כמו תשתיות חשמל ותשתיות מים, מלבד זאת מוטל על היזם שיפוץ של המבוא לבניין, התקנה של דלתות ואינטרקום, הכנת חניה לדיירים ושיפוץ כללי של חדר המדרגות, תוספת של מעלית, שיפוץ הגינה ושיפור חזית הבניין וכמובן הוספה של חדר ממ"ד בגודל של 25 מ"ר.

איך מצטרפים לפרויקט הזה ?

>sנשמע פנטסטי, אז איך מצטרפים? בשלב הראשון יש לבדוק האם הבניין עומד בתנאים של תמ"א 38. כאשר הבדיקה אכן מאשרת התאמה, יש להגיע להסכמה עם רוב הדיירים על מנת שהתכנית תאושר. (אם דייר אחד או שניים יסרבו- זה עדיין לא יפריע לפרויקט היות ונדרשת כאן הסכמה רק של רוב הדיירים)

 כדי להתחיל בביצוע הפרויקט, פנו אלינו חברת "אלון אדריכלים" ונתחיל לשפר את איכות חייכם!